SPOLARVÄTSKA KONCENTRERAD -65°C (100L 4X25L DUNK)

Artikelnummer: YRN-500208/125-4
Pris:

Det ursprungliga priset var: 7 700 kr.Det nuvarande priset är: 6 238 kr. Pris inkl. moms
Pris exkl. moms Det ursprungliga priset var: 6 160 kr.Det nuvarande priset är: 4 990 kr.
Det ursprungliga priset var: 6 160 kr.Det nuvarande priset är: 4 990 kr. Pris exkl. moms
Pris inkl. moms Det ursprungliga priset var: 7 700 kr.Det nuvarande priset är: 6 238 kr.

Beskrivning

Koncentrerad Spolarvätska är utmärkt som frostskydd under vinterhalvåret. Du får ett effektivt frostskydd ner till under -65°C om man vill eller om du vill kan den späda till önskad temperatur. Spolarvätska Koncentrerad är märkt med Bra Miljöval. Koncentrerad spolarvätska är efter rätt utspädning en kraftfull och kostnadseffektiv produkt när det kommer till att effektivt lösa upp smuts, vägsalt och trafikfilm på vindrutor och strålkastare. Den är varsam mot lacken, dina torkarblad, lister och övriga delar av bilen.

Egenskaper

Spolarvätskor från AdProline® baseras på noggrant utvalda råvaror, detta för garantera en hög kvalitet och maximal rengöring. För att säkerställa en hög kvalitet gällande rengöringsförmåga, doft och frysskydd innehåller spolarvätskan ett effektivt tensidpaket. Spolarvätskan (etanolen) är denaturerad alltid enligt gällande europeiska normer. Koncentrerad spolarvätska från AdProline® är biologiskt nedbrytbar. Vätskan är i koncentrat mycket brandfarlig.

Miljömärkt enligt BRA MILJÖVAL!

AdProLine® Spolarvätska Koncentrerad är märkt med Bra Miljöval, Naturskyddsföreningens miljömärkning. Produkter som är märkta med Bra Miljöval är de produkter som är minst skadliga för miljön och bidrar till att rädda naturen. Märkningen bygger på två grundläggande idéer. Besparingar av naturresurser samt att människans hälsa och den biologiska mångfalden inte får hotas. En följd av detta är att alla svårnedbrytbara och giftiga kemikalier måste undvikas. Även produktens förpackningen följer dessa högt ställda krav.

Dosering    

Koncentrerad spolarvätska kan blandas ut med vatten för ökad kostnadseffektivitet. Förhållandet mellan mängden spolarvätska och mängden vatten är viktig då den påverkar spolarvätskans fryspunkt.

Volym: 100L (4x24L Dunk)

 

 


Specifikationer

Vikt 210000 g